Příběh o Rolex Prototypy výrobce číselníků SINGER

 

Chci vysvětlit záhadu SINGER pro Rolex Prototype Dials. Viděli jsme nově objevené bílé albíny Sport Rolex z poloviny 50. let jako ref. 6610 Explorer, 6204 Submariner a 6542 GMT. Víme také o ultra vzácných verzích Submariner, kde byla Depth vytištěna červeně jako proto, nebo o raných singlech Red Seadwellers ref 1665 s 500m=1650ft. Všechny tyto takzvané „Proto“ byly experimentovány, než se běžná verze dostala do výroby a prodala nebo rozdala Rolex. Možná někdy ve velmi limitované edici 1 nebo 2 až 5-10 kusů vyrobených výrobci číselníků Rolex, jako jsou Singer, Stern, Beyeler, Lemerich, abychom jmenovali alespoň některé, každý zaznamenaný v archivu výroby.

Bílý ciferník alias prototyp Albina byl podle mého názoru vyroben proto, aby řádně otestoval tiskařské klišé a nejlépe, jak to můžete udělat, když tisknete černou barvou na bílou plochu. Pak je možné 100% jasně vidět každý detail a v případě potřeby upravit, než výrobce číselníků začne tisknout sérii číselníků „technikou tamponového nebo tamponového tisku“.

Pod pozdější běžnou černou verzí Explorer SCOC pak nad Albino OCC Explorer z archivu, nutně nalepeného na kus papíru repliky hodinek breitling, aby se to správně uložilo do jejich katalogu, poznamenejte si ručně psané informace o průměru, umístění patek a vnitřních kódových číslech.

Jsem nadšený, že vám mohu ukázat několik super zajímavých prototypových číselníků SINGER vyrobených hlavně pro Rolex. Nejen vzácné designové návrhy pro DateJust, ale také několik příkladů SINGER vyrobených pro legendární Submariner a Daytonu. Nyní získáváme mnohem lepší pohled na katalog výrobců číselníků z let 1967 – 1968, který byl prezentován Rolex, Tudor, Omega a například Universal, tedy klientům SINGER v dobách. Jakmile uvidíte obrázky, rád se podělím o studie číselníku ukazující SINGER jejich několika klientům, možnost nových tiskových technik, použití aktuálních barev, různé povrchové úpravy číselníku, nově vyvinuté značky minut a hodin atd. Některé z nich mají nakonec do výroby, ale mnoho jich nestihlo a byly archivovány v katalozích SINGER.
rolex
Pokud se tyto návrhy číselníku SINGER ukázaly jako příliš extrémní nebo možná naznačovaly nový žánr, který by marketingové oddělení nemohlo použít, můžeme jen spekulovat. Faktem je, že tyto prototypy číselníků Singer jsou tak zajímavé ke studiu, protože nyní rozumíme Rolex mnohem lépe a dozvídáme se, jaké „problémy“ měly v té době. Známý příběh obtížně prodávaného Rolex Daytona, který potřebuje nový design, aby opět posunul prodej, a proto rozložení Paula Newmana vytvořil SINGER, se stal slavným, ale také nyní víme o vývoji Yachtmaster, který byl v plánu již v roce 1967, dlouho předtím, než jej Rolex představil například v roce 1992.

Nyní, když se tyto volné ciferníky Prototype SINGER dostaly na veřejnost, byly pečlivě osazeny do odpovídajících hodinek podle data, čímž se zachoval ohromující a někdy ohromující design pro příští generaci milovníků historických hodinek. Poté, co jsme si je prostudovali zblízka, všichni lépe pochopíme způsob, jakým společnost SINGER vyrobila ciferník pro různé značky hodinek repliky rolex, což nám pomůže porozumět nejen světu divů historických Rolexů, ale také posoudit váš příští nákup jakékoli značky. . Mnohokrát děkuji mému skvělému příteli Robertovi (Jatucka) & Puccimu za to, že mi umožnili sdílet tyto velmi důležité informace Rolex zde na RPR…

Další je tento důležitý „důkaz“ dokládající 2 fakta, za prvé, že tyto prototypové ciferníky byly vyrobeny Singerem pro Rolex jako designové studie, a za druhé ukazuje, že Rolex měl vážné problémy s prodejem své Daytony kvůli úspěchu, že Omega Speedmaster dosáhla Měsíce a spojení Rolex vyrobený v USA se závoděním, protože do té doby se auta stala marketingově nepopulární kvůli vysoké spotřebě paliva a ropné krizi v roce 1973. Všimli jsme si také, že Singer vyryl na zadní stranu číselníku Yachtmaster číslo, které je m, připojuji na stránku katalogu Singer, ze kterého byla pořízena!..